Episodios

  • Burkina Faso – życie chrześcijan zagrożone (cz.2)
    Jun 22 2024

    Chrześcijanie w Burkina Faso mierzą się z różnymi zagrożeniami. Każda z historii jest inna, jednak mają wspólny mianownik. Jak konkretne osoby i rodziny radzą sobie z spotykającymi ich doświadczeniami? Jak wpływa to na ich życie?

    Zapraszamy do wysłuchania 2 części audycji.

    Emisja miała miejsce 21 czerwca 2024 r.

    Poprzednie audycję z cyklu „Czas prześladowanych” są dostępne w formie podcastów na naszej stronie i w serwisach podcastowych. Znajdziesz je również na YouTube.

    Más Menos
    24 m
  • Burkina Faso – życie chrześcijan zagrożone (cz.1)
    Jun 15 2024

    Po zamachach stanu w Burkina Faso wprowadzono dyktaturę wojskową. To i obecność wojsk rosyjskich miały zapewnić zmiany i powrót do stabilizacji i bezpieczeństwa. Jednak chrześcijanie mówią: nikt z nas nie jest bezpieczny. Jak chrześcijanie radzą sobie w obliczu nowych zagrożeń? Jak wpływa to na Kościół?

    Zapraszamy do wysłuchania 1 części audycji.

    Emisja 14 czerwca 2024 r.

    Poprzednie audycję z cyklu „Czas prześladowanych” są dostępne w formie podcastów na naszej stronie i w serwisach podcastowych. Znajdziesz je również na YouTube.

    Más Menos
    17 m
  • Prześladowania na drodze chrześcijanina - Floyd Brobbel
    Jun 8 2024

    Wywiad z autorem książki "Inaczej nie będzie. Prześladowania na drodze chrześcijanina".

    Más Menos
    20 m
  • Módlmy się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej
    Nov 17 2023

    W niedzielę 19 listopada wypada kolejny Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół. Jak co roku setki milionów chrześcijan na całym świeci jednoczy się w modlitwie za swoich prześladowanych braci i siostry w Chrystusie. W 2023 r. modlitwa jest jeszcze bardziej potrzebna niż dotychczas. Wojna duchowa przybiera na sile, znaki czasów wypełniają się na naszych oczach i coraz więcej chrześcijan znosi prześladowania. Nie możemy się temu biernie przyglądać. Musimy stanąć do modlitewnego boju.

    Audycja z 17 XI 2023 r.

    Más Menos
    14 m
  • Coraz ciemniejsze chmury nad chrześcijanami w Rosji
    Mar 9 2023

    Maciej Wilkosz z Głosu Prześladowanych Chrześcijan był na początku lat 90. XX w. misjonarzem w Moskwie. Głosił ewangelię na ulicach, modlił się na Placu Czerwonym. Obecnie z trwogą obserwuje, jakie spustoszenie wśród wyznawców Chrystusa poczyniła kremlowska propaganda.

    Niestety wielu protestantów, w tym znanych pastorów, otwarcie popiera zbrodniczy reżim Putina. Są też tacy, którzy wzorem Jana Chrzciciela wzywają władze rosyjskie do pokuty. Wiele wskazuje na to, że w niedługim czasie spotkają ich za to ostre represje.

    Audycja z 10.03.2023 r.

    Más Menos
    29 m
  • Metodyczne wyniszczanie Kościoła w Ukrainie przez rosyjskich okupantów
    Mar 4 2023

    Maciej Wilkosz z Głosu Prześladowanych Chrześcijan spędził tej zimy 20 dni na Ukrainie. Był w Chersoniu i Donbasie. Widział, jak światło Chrystusa rozprasza mroki wojny i prześladowań.

    Mówi o tym, że chrześcijanie wierni ewangelii są dla reżimu Putina szczególnym zagrożeniem. Dlatego wszędzie tam, gdzie na Ukrainie dotarły jego wojska, nasi bracia i siostry w Chrystusie są systemowo zwalczani. Bóg jednak potężnie działa w Ukrainie.

    Jezus Chrystus jako „wielkie światło” przychodzi do serc wielu ludzi, którzy otwierają się na ewangelię.

    Más Menos
    23 m
  • W rosyjskim "nowym świecie" nie przewidziano miejsca dla chrześcijan
    Dec 17 2022

    Maciej Wilkosz z Głosu Prześladowanych Chrześcijan opowiada o swojej niedawnej podróży po Ukrainie. Wraz z zespołem dotarł m.in. do Charkowa i wyzwolonej we wrześniu Bałakliji. Rosjanie przynieśli ze sobą zło wojny i ciężkie prześladowania chrześcijan. Bóg jednak działa potężnie w Ukrainie. Kościół się umacnia i wiele osób, zwłaszcza na terenach wyzwolonych z rosyjskiej okupacji, garnie się do Chrystusa. Ukraina czeka na polskich misjonarzy.

    Emisja: 16.12.2022 r.

    Rozmowa zamieszczona tutaj jest dłuższa niż ta, która miała miejsce na antenie radia.

    Más Menos
    22 m
  • Katar – Co kryje się za fasadą splendoru i bogactwa?
    Nov 23 2022

    Mundial na luksusowych stadionach i w ekskluzywnych hotelach ma zauroczyć świat i ukryć prawdę o tym, co naprawdę dzieje się w tym niewielkim państwie.

    Lecz za kulisami przepychu widać: fundamentalistyczny islam, korupcję w skali międzynarodowej, bezwzględny wyzysk taniej siły roboczej z Azji i Afryki oraz ucisk chrześcijan, szczególnie tych nawróconych z islamu.

    Emisja z dn. 18.11.2022

    Más Menos
    12 m