• Resumen

  • A sikert és ezáltal (sajnos) a minőséget is többnyire számokban mérjük. Pláne napjainkban.Hányan követik? Milyen az elérése? Hány like-ot kapott? Mennyien kattintottak rá? Hányan nézték meg? Mennyi hallgatója volt? Mennyit adott el?Több mint 15 év online újságírás és szerkesztés után viszont én magam nem hiszek a számoknak és nem hiszek a számokban. A történetekben hiszek és az emberekben hiszek.Ebben a podcastsorozatban a vendégeim nem feltétlen ismert emberek, bár nem kizárt, hogy lesz olyan is. Ami viszont közös lesz bennünk, hogy mindannyian olyan dolgot tettek le az asztalra, olyan történet van a hátuk mögött, amire azt mondom: EZ IGEN!Én Zubor Rozi vagyok, író, újságíró, digitális tartalomgyártó, feleség, 3 gyermek anyukája, a Mesélj, Anyukám! És a Micsoda nők voltak! podastek alapító műsorvezetője, és a ‘Micsoda történetek’ könyvsorozat, így a ‘Micsoda anyák voltak’ És a hamarosan megjelenő ‘Micsoda szajhák voltak’ könyvek társszerzője. Ez pedig itt az első saját podcastom, az EZ IGEN! podcast.

    © 2024 Ez igen!
    Más Menos
activate_WEBCRO358_DT_T2
Episodios
  • #0110 - Diriczi Tekla: "Lehet, hogy fejből mindent kibírnék, de nem biztos, hogy mindent ki kell bírni"
    Dec 17 2023
    A nőiség és a ciklustudatosság az állatorvosból lett holisztikus női coach, Dr. Diriczi Tekla legfontosabb témái, és ezekkel is kezdtük az adást. Beszélgettünk menstruációról, a vérzés fontosságáról, arról, hogyan tolódott ki Tekla életében a huszas éveire az első menstruációja, és hogyan gázlángozták, mondva: majd elég ezzel akkor foglalkozni, ha gyereket akar. Pedig az, hogy legyen ciklusunk, hogy rendszeresen vérezzen egy nő, nem csak akkor és azért kell, mert gyereket akar.Hogyan lett a dadogó, visszafogott lányból egy női köröket is vezető segítő, aki ma már dadogás és szégyenérzet nélkül beszél akár a saját vérzéséről is? Hogyan lett egy akár nemet is mondani tudó segítő a mindig túlteljesítő, a másokat mindig maga elé helyező lányból? Miért fontos, hogy figyeljünk a testünkre és vegyük is észre a jelzéseit? Miért ordított a portugál pusztában és miért hihetetlenül fontos a jövő generációi számára is, hogy a vérzés egy természetesen dolog legyen, ne egy kék lötty a tévében, amit egymás között sem mernek a nők sem a nevén nevezni? Az évadzáró beszélgetésből kiderül!
    Más Menos
    1 h
  • #0109 - Jámbor Eszter: "Aki tud nemet mondani az ágyban, az a munkahelyén is tud nemet mondani, meg az életében is"
    Nov 17 2023
    🔞 A beszélgetés 18 éven aluliaknak nem ajánlott! 🔞 Jámbor Eszter újságíró, kommunikációs szakember, a Szexsuliból lett Testsuli alapítója a legújabb Ez igen! podcast vendége, akivel beszélgettünk szexről, szexuális edukációról, nemi betegségekről és fogamzásgátlásról, hosszú párkapcsolatokról és egyéjszakás kalandokról, kellemetlennek számító tabu témákról, szülés után (is) aktív szexuális életet élő anyákról és szexelni nem akaró férfiakról, nemet mondásról, bántalmazó kapcsolatokról és természetesen mindezek kapcsán (is) magáról Eszterről is. Hogyan lett a fiatal, picit visszahúzódó lányból egy, a szexualitását bátran megélő és arról nyíltan beszélő nő? Miért beszél így és ennyit a szexről? Miért indította el a Szexsulit és mik a jövőbeli tervei? Érdemes meghallgatni a legújabb beszélgetést. Egy percét nem fogjátok unni!
    Más Menos
    1 h y 23 m
  • #0108 - Steigervald Krisztián: "Nem tudjuk, hogy jó-e hosszú távon, amit most mi, szülők csinálunk"
    Nov 3 2023
    Generációkról, bezzegelésekről, digitális családokról és saját magáról is mesélt Steigervald Krisztián generációkutató, az Edisonplatform Gondolkodó körének tagja, a Generációk Harca könyvek szerzője, akire nagyon kíváncsi voltam, milyen férj, milyen édesapa, milyen gyermek ő maga, és hatott-e, ha igen, hogyan hatott a személyiségére a munkássága.Mit jelent egyáltalán generációkutatónak lenni? Miért nem jobb vagy rosszabb egyik generáció sem? Miért hibázik és nem is baj, ha hibázik a modern szülő annyit? Mire figyeljünk az internet és a kütyük uralta világban? Hogyan és milyen pozitív dolgokra használhatjuk a Youtubereket, a telefonjainkat, vagy akár a számítógépes játékokat? De hogyan tegyük ezt okosan, tudatosan? Erről és még nagyon sok minden másról is beszélgettünk Krisztiánnal, például arról, hogy miért akar állandóan megtömni minket a Nagyi és miért olyan hihetetlenül fontos, hogy lássanak minket papírra írni és igazi, nyomtatott könyvet olvasni is a gyerekeink, és nem csak a telefonjainkat vagy a laptopunkat nyomkodva.x Ezt az beszélgetést a Telekom, szülők számára indított digitális platformja, a Hello szülő támogatta, ahol az én írásaimat is olvashatjátok, ugyanis jómagam is tagja vagyok az oldal szerzői csapatának.
    Más Menos
    1 h y 3 m

Lo que los oyentes dicen sobre Ez igen!

Calificaciones medias de los clientes

Reseñas - Selecciona las pestañas a continuación para cambiar el origen de las reseñas.