Fel akar-e jutni a legjobb formában lévő NB II-es csapat?  Por  arte de portada

Fel akar-e jutni a legjobb formában lévő NB II-es csapat?

• Resumen

• Csoda Szolnokon: kikérdeztük mindkét vezetőedzőt.

SZOLNOKI MÁV FC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–2 (1–0)  Szolnok, Tiszaligeti Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Takács János (Márkus Péter, Szilágyi Norbert) SZOLNOK: Molnár-Farkas – Szekszárdi, Horgosi, Kovács O., Tamás L. (Szabó B., 83.), Kotula – Tisza K., Kónya M. (Berdó, 73,), Bárdos – Novák, Rokszin (Lakatos I., 79.). Vezetőedző: Csábi József GYIRMÓT: Rusák (Hársfalvi, 39.) – Major, Hudák, Széles, Kirják – Vass Á. – Radics, Nagy P., Hajdú Á. – Simon A., Lencse (Herjeczki, 87.). Vezetőedző: Csertői Aurél Gólszerző: Rokszin (1–0) a 8., Simon A. (1–1) a 68., Hudák (1–2) a 90+3. percben

Jó kis meccset játszott egymás ellen a vasárnap délutáni napsütésben (és olykor erős szélben) a középmezőny masszív tagjának számító Szolnok, illetve a feljutás egyik esélyeseként számon tartott Gyirmót.

A hazaiak kezdték jobban a meccset, majd fokozatosan jöttek fel a vendégek, akik a legvégén szerezték meg a győztes gólt.

Csábi Józseftől, a hazaiak szakvezetőjétől azt kérdeztük meg a lefújás után, mennyire okozott nagy gondot az, hogy az utolsó gyirmóti szöglet előtt kényszerből kellett cserélnie, illetve arra is kíváncsiak voltunk, hogy meddig juthat az anyagi és egyéb lehetőségei miatt a bajnokság előtt sokak által tuti kiesőnek gondolt csapata, illetve arról is érdeklődtünk nála, mi volt az a taktikai húzás, amivel a meccs elején a vendégek fölé tudtak kerekedni.

A Gyirmót a legjobb formában lévő NB II-es csapat, eddig mind az öt 2021-es bajnokiját megnyerte, jelenleg csak 2 pontos hátrányban van a második feljutó helyen álló Vasas mögött a tabellán.

Csertői Aurél vezetőedzőtől megkérdeztük a meccs után, kért-e valami különlegeset a 92. percben a játékosaitól a szöglet előtt, illetve arra is rákérdeztünk, foglalkoztatja-e őket a feljutás gondolata.