Episodios

  • #399 | Haagissuvilas reisima! Ema: suurim hirm on laste tervis, haiglakogemusi on kogunenud palju
    Jul 17 2024
    Tänase saate külaline Mari-Leen Treimann jutustab, kuidas siis ikkagi on üheskoos lastega haagissuvilas reisida. Mari-Leen tunnistab, et on suur muretseja ja pabistanud enne reise kõiksuguste asjade pärast. Enamik nendest asjadest pole õnneks siiski realiseerunud. Reaalne mure on olnud laste tervis, sest haiglakogemusi on neil aastate jooksul küllalt kogunenud. Ühe haiglakogemuse taga oli ka Poolas metsmarjade söömine... Juttu tuleb veel näiteks sellest, kuidas leida sobivad ööbimiskohad, toitumisest, millist tegevust lastele autos leida ja palju muud. Mari-Leenul ilus hiljuti ka raamat „Meie Arvi”.
    Más Menos
    37 m
  • #398 | Noored müüsid kodu maha ja läksid ümbermaailmareisile! „Väärt oli see kindlasti, ei kahetse.”
    Jul 10 2024
    Tänase saate külalised Elina Ahtiäinen ja Ranel Subka müüsid oma kodu maha ja läksid saadud raha eest ümbermaailmareisile. Kokku läks nende reis maksma 70 000 eurot ning on Elina ja Raneli hinnangul kõike väärt. Sealjuures oli kogu trip üsna detailselt ette planeeritud, sest noored tahtsid olla kindlad, et raha enne koju jõudmist otsa ei saa. Juttu tuleb reisi kõige erilisematest kogemustest, mis jättis seevastu külmaks, kuidas nad saavutasid selle, et ei läinud kogu reisi jooksul kordagi tülli, kui kaua kõige kauem üksteisest eemal oldi ja palju muud. Vestlust juhib Liina Metsküla.
    Más Menos
    34 m
  • #397 | Õpetajana Egiptuses: mul oli üle põlve seelik, aga sain pragada kohutava riietuse pärast
    Jul 3 2024
    Kadi Georg räägib oma elust ja õpetajatööst Aleksandrias. Kogu seda aega nimetab Kadi heas mõttes hulluks. Saates tuleb juttu näiteks sellest, kuidas egiptlastega koostööd tehes kokkulepped ei kehti, kuidas mõni õpilane kõndis ta tunnist välja (sest õpetaja oli naine, blond ja välismaalane), ebasobivast riietusest ja sellega seotud draamast, jälitavatest kavalerikandidaatidest ja suhtest egiptlasega. Vestlust juhib Liina Metsküla.
    Más Menos
    44 m
  • #396 | Ostaks kinnisvara Itaalias? 30- 40 000 euro eest saab elamise, mida ka Airbnb-s välja rentida
    Jun 26 2024
    Tänase saate külaline Tony-Reinhold Raadik jutustab Itaalias kinnisvara ostmisest ja sellega seotud nüanssidest. Tony sõnul ostavad paljud eestlased oma teise elamise Itaaliasse, kuid üha enam on ka neid, kes Eesti kodud maha müüvad ja tulevadki päriselt Italiasse. Kui aga on huvi tulla iga natukese aja tagant mõneks päevaks puhkama, soovitab Tony mitte valida kohta kaugemal kui kaks tundi lennujaamast. Näiteks Rooma lennujaamast jäävad tunni kaugusele lõunasse muinasjutulised linnakesed ning ka maagiline Toscana paikneb lähemal kui kaks tundi. Sealjuures leiab ka 30-40 000 euroga elamisi, mida Airbnb-s välja rentida ja tulu teenida. Veel on juttu sellest, kuidas erinevaid olmeprobleeme (küte, muru niitmine) mugavalt lahendada, mis toimub notaris, lisakuludest, lehmalaudana kvalifitseeritud luksuskinnisvarast ning sellest, et 95% klientidest ostavad Itaalias kodu ilma pangalaenuta. Vestlust juhib Liina Metsküla.
    Más Menos
    43 m
  • #395 | Naissaar – militaarne minevik, kaunid liivarannad, äge rongisõit
    Jun 19 2024
    Tänase saate külaline Birgit Itse oli pikalt Naissaare matkajuht ning just sellest põnevast saarest me jutustamegi. Ühtlasi ilmus Birgitil hiljuti ka raamat „Minu Naissaar”. Saates on teemaks näiteks Naissaare militaarne minevik, kaunid liivarannad, sõit rongiga ja palju muud. Anname vastuse küsimustele, mida Naissaarel teha ja mis ajal on parim minna. Vestlust juhib Liina Metsküla.
    Más Menos
    36 m
  • 394 | Noored elavad meeleldi 6ruutmeetrises bussis – ja naudivad seda elustiili täiel rinnal!
    Jun 12 2024
    Tänase saate külalised on Kelly Vainlo ja Kristofer Kallas, kes elavad väikeses bussis ning ühtlasi reisivad sellega ringi. Kelly ja Kris tunnistavad, et noore inimese jaoks on oma kodu ostmine kallis – seega on nad ühendanud reisimise ja oma kodu ning elavadki kuuemeetrisel bussipinnal. Nad on sellega vägagi rahul ning kitsaks ei kisu. Saates on juttu, milline olmeteema on bussis elades kõige tüütum, kuidas talvisel hommikul ärgates on bussis vaid mõni plusskraad, miks bussielu romantiseeritakse ning mida tulevik noortele toob. Vestlust juhib Liina Metsküla.
    Más Menos
    39 m
  • #393 | Stuudios on hiinlased! Räägime draakoniaastast ja olulistest paadiralli pidustustest
    Jun 5 2024
    Tänase saate külalised Thea Karin ning hiinlased Liang Yingli ja Tian Xin jutustavad Hiina draakoniaastast ning sellega seotud juunis toimuvatest paadiralli pidustustest. Muide, Liang Yingli, kes on õppinud neli aastat eesti keelt, rõõmustab kuulajaid just eestikeelse jutuga! Kui läänemaailmas kujutatakse draakonit kui kurja olevust, siis Hiinas on see pigem õnne ja edutoov sümbol. Inimesi, kes on draakoniaastal sündinud, peetakse ekstra õnnelikeks. Iga aasta juunikuus peetakse draakonipaadifestivali. Tegemist on üle Hiina uhkete pidustustega, mis on kombitsaid ajanud ka mujale maailma. Eestis draakoniaasta paadirallit siiski ei toimu, kuid hiinlased nendivad, et ehk võiks järgmise aasta plaanidesse juba võtta. Vestlust juhib Liina Metsküla.
    Más Menos
    29 m
  • #392 | Tangoturism Argentinas ja ayahuasca turism Peruus – kas tõesti ainsad, mida sealmail teha?
    May 29 2024
    Tänase saate külaline Teresa Liivak räägi kahest suurest Lõuna-Ameerika riigist: Argentinast ja Peruust. Kuigi mõlemad riigid asuvad Lõuna-Ameerikas, on need vägagi erinevad. Aga mägede inimene on mõlemas riigis samasugune, toob Teresa välja. Kui Argentinas on väga populaarne tangoturism, siis Peruus hoopus ayahuasca turism. Teresa selgitab nende kahe tagamaid ning annab nõu, mis kohti veel külastada. Huvitav tendents on aga see, et Argentinas nii väga ei viitsita Buenos Airesest väljapoole reisida, kuid Peruus pagetakse kohe pealinnast Limast. Peruu riigil on lihtsalt fantastiliselt palju kaunist pakkuda. Veel on saates juttu heast ja halvast kohvist, miks Argentinas tehakse töölepinguid kolme kuu peale, loodusimedest, hea ja soodsa toidu leidmisest ning palju muud. Vestust juhib Liina Metsküla.
    Más Menos
    47 m