Episodios

  • Bidenas perduoda deglą Harris, Netanjahu žada nesustoti iki pergalės
    Jul 25 2024
    Joe Bidenas sako, kad šalį myli labiau nei prezidento postą, bet apeina sunkiausius klausimus: kodėl nusprendė trauktis ir kaip užbaigs kadenciją. Ko laukti per paskutinį jo ilgos politinės karjeros pusmetį?

    Kamala Harris kelia demokratų entuziazmą ir žada paversti rinkimų kovą prokurorės ir nusikaltėlio akistata, bet ar atlaikys kritiką dėl savo radikalumo ir ar sugebės pasivyti Donaldą Trumpą?

    Benjaminas Netanjahu iš JAV Kongreso tribūnos žadėjo pasitenkinti tik visiška pergale prieš „Hamas“ – bet ar beatodairiškas ryžtas tęsti karą nepakenks siekiams telkti Artimuosius rytus prieš Iraną?

    Ved. Aurimas Piečiukaitis, Vykintas Pugačiauskas
    Más Menos
    46 m
  • Antroji Ursulos von der Leyen kadencija ir Trumpo priesakas respublikonams: „Kaukitės!“
    Jul 18 2024
    Europos Parlamentas U. von der Leyen palaikė net tvirčiau nei prieš penkerius metus. Bet ar galės Europos Komisijos pirmininkė parodyti, kad Europa, nebeturinti stiprių lyderių, sugeba būti stipri pasaulyje, kuriame gali būti vis mažiau Amerikos?

    Iškart po išgyvento pasikėsinimo iškeltas kumštis ir kvietimas į kovą – rėmėjams D. Trumpas labiau nei bet kada yra Dievo išrinktas lyderis. Ar jo pagreitis nebesustabdomas?

    „Daugiau jokių nemokamų pavėžėjimų“, – respublikonų kandidatas į viceprezidentus J. D. Vance'as europiečiams net griežtesnis nei D. Trumpas, ir valdyti gali ilgiau. Ar Europa vėluoja įsisąmoninti, kad Amerikos kryptis keičiasi ne vienai kadencijai, o visiems laikams?

    Ved. Aurimas Piečiukaitis, Vykintas Pugačiauskas
    Más Menos
    46 m
  • Kas dedasi už Atlanto? NATO jubiliejuje Bideno pasirodymas po didinamuoju stiklu
    Jul 11 2024
    Vašingtone NATO sąjungininkams susirinkus minėti aljanso 75-ojo jubiliejaus Ukrainos kelias į NATO lieka miglotas. Patys sąjungininkai diskutuoja kaip įgyvendinti gynybos planus. Kokią pažangą NATO pasiekė nuo Vilniaus viršūnių susitikmo?

    NATO susitikime po didinamuoju stiklu stebimas Amerikos prezidentas. Per dvi savaites po prasto pasirodymo debatuose prieš Donaldą Trumpą Joe Bidenui nepavyksta nutildyti kalbų dėl jo sveikatos būklės. Kodėl nesiseka įtikinti net dalies savo bendražygių demokratų?

    Būgštavimai dėl kraštutinių dešiniųjų pergalės Prancūzijos parlamento rinkimuose nepasitvirtino. Bendromis jėgomis prezidento E. Macrono centro ir kairiųjų koalicijos „Nacionalinį sambūrį“ sustabdė. Bet kai niekas rinkimuose nesurinko daugumos – kas laukia Prancūzijos?

    Ved. Lukas Kivita, Aurimas Piečiukaitis ir Vykintas Pugačiauskas
    Más Menos
    45 m
  • Kraštutiniai dešinieji prie Prancūzijos valdžios vartų ir britų konservatorių eros pabaiga
    Jul 4 2024
    Emmanuelio Macrono lošimas atsisuko prieš jį patį. „Nacionalinis sambūris“ parlamente turės daugumą, bet jei ji po antrojo turo nebus absoliuti, Prancūzija gali likti apskritai nevaldoma – kaip tai paveiks didžiąsias Macrono ambicijas?
    Jungtinė Karalystė ant pokyčių slenksčio. Po keturiolika metų trukusios konservatorių epochos parlamente daugumą turės leiboristai – juos prie valdžios vairo atvedė ne tik jų varžovų nesėkmės, bet ir pačių leiboristų slinktis į centrą. Bet ar supanašėjus su pirmtakais reikšmingi pokyčiai apskritai realūs?
    JAV Aukščiausiasis teismas konstatavo, kad šalies prezidentai negali būti teisiškai persekiojami už veiksmus, kuriuos atliko naudodamiesi oficialiais įgaliojimais. Sprendimo pasekmės siekia daug toliau nei Donaldo Trumpo bandymą gesinti bylas prieš artėjančius rinkimus – ar nuo šiol prezidentas yra karalius aukščiau įstatymo?
    Ved. Lukas Kivita ir Vykintas Pugačiauskas
    Más Menos
    43 m
  • Ažiotažas dėl Bideno ir Trumpo debatų ir kuo svarbus Assange’o kaltės prisipažinimas
    Jun 27 2024
    Joe Bidenas ir Donaldas Trumpas dar net ne oficialūs partijų kandidatai, o jau susiduria televizijos debatuose, keliančiuose nematytą ažiotažą. Bet kai dauguma rinkėjų dėl jų abiejų turi tvirtą nuomonę ir kai jokie įvykiai nebekeičia gilaus JAV visuomenės skilimo – ar debatai dar ką nors gali pakeisti?

    Po keturiolikos metų teisinės odisėjos WikiLeaks įkūrėjas Julianas Assange’as – laisvas žmogus, bet mainais pripažinęs kaltę dėl šnipinėjimo. Jis pats – ne žurnalistas, o veikiau šališkas aktyvistas ir Vakarams priešiškų režimų herojus, tačiau kaip atsilieps tikriems žurnalistams pirmoji JAV istorijoje byla, kai paslapčių publikavimas prilygintas šnipinėjimui?

    ES ir Ukraina formaliai pradeda stojimo derybas. V. Zelenskis tikina, kad jo šalis garantuotai taps Bendrijos nare, o jo derybininkai žada spėti per šešerius metus. Bet procesas narystės anaiptol neužtikrina. Jos neužtikrina netgi laukiančios milžiniškos reformos – kai Ukraina pakeistų visą Bendrijos pusiausvyrą, ar ES kada nors išdrįs jai atverti duris?

    Ved. Lukas Kivita, Vykintas Pugačiauskas
    Más Menos
    43 m
  • Rusija ir Š. Korėja – draugės iš išskaičiavimo. Neįrodyta Ukrainos taikos formulė
    Jun 20 2024
    Šiaurės Korėjoje Vladimiras Putinas laiką suka atgal: Rusijos prezidentui iškeltas tradicinis komunistinis spektaklis, o Maskva ir Pchenjanas pasirašė Šaltąjį karą primenančią sutartį, žadančią tarpusavio pagalbą agresijos atveju – ar režimų draugystė iš išskaičiavimo? Kokias ribas tokiai bičiulystei brėžia pagrindinė galia Kinija?

    Po Šveicarijoje pasibaigusios Ukrainos taikos konferencijos – nežinomybė, ką su šiuo procesu daryti toliau. Kinija susitikime nedalyvavo, Amerikos prezidentas neatvyko, o nė viena didžioji valstybė iš Globaliųjų Pietų komunikato nepasirašė. Ar Vakarai turėtų bijoti, kad kitaip matančios karą šalys perims inciatyvą ir rengs derybas dėl kitokios taikos formulės?

    Kinija į Australiją atsiųs naują porą pandų, nors ilgai ją spaudė milijardiniais muitais – ar pandų diplomatija rodo, kad Pekiną tenkina Kanberos bandymas švelninti retoriką? Ar Kinija suprato, kad per griežtas spaudimas verčia juo jos rinkimos priklausomą Australiją dar sparčiau gręžtis didžiųjų Vakarų aljansų link?

    Ved. Lukas Kivita, Aurimas Piečiukaitis, Vykintas Pugačiauskas
    Más Menos
    43 m
  • EP rinkimų atgarsiai ir šokas Prancūzijoje
    Jun 13 2024
    Stabilumas ir permainos po Europos parlamento rinkimų. Daugumą išsaugojo centro dešiniųjų, centro kairiųjų ir liberalų koalicija, bet pozicijas sustiprino kraštutinė dešinė – kaip tai paveiks būsimą Europos Sąjungos politiką?
    Didžiausias rinkimų šokas Prancūzijoje: kraštutinių dešiniųjų pergalė ir netikėtas prezidento sprendimas šaukti pirmalaikius parlamento rinkimus – ar dar vienas rizikingas lošimas E. Macronui atsipirks?
    Artėjant NATO viršūnių susitikimui Vengrija pažadėjo netrukdyti remti Ukrainos, bet sąjungininkės V. Orbanu nebepasitiki – ar nuramins NATO vadovo patikinimas, kad vienbalsiškumo bendrai gynybai nereikia?
    Más Menos
    45 m