• Rozmowy z mistrzyniami i mistrzami polskiej psychologii i psychiatrii

  • De: Smak Słowa
  • Podcast

Rozmowy z mistrzyniami i mistrzami polskiej psychologii i psychiatrii

De: Smak Słowa
  • Resumen

  • Cykl rozmów z autorytetami polskiej psychologii i psychologii. Zapraszamy do wysłuchania rozmów, które odbyły się w sopockiej Księgarni Smak Słowa w ramach cyklu "Rozmowy z mistrzyniami i mistrzami polskiej psychologii i psychiatrii". Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II" i realizowany przez zespół Fundacji Smak Słowa.
    Smak Słowa
    Más Menos
activate_WEBCRO358_DT_T2
Episodios
  • Czy termin depresja jest nadużywany w przestrzeni społecznej? Czym naprawdę jest i jak można ją odróżnić od stanów obniżonego nastroju? - rozmowa z psychiatrą i psychoterapeutą Wojciechem Pączkiem.
    Jul 10 2024

    "Czy termin depresja jest nadużywany w przestrzeni społecznej? Czym naprawdę jest depresja i jak można ją odróżnić od stanów obniżonego nastroju?” - spotkanie z psychiatrą, lekarzem medycyny, psychoterapeutą Wojciechem Pączkiem - prowadzenie Anna Świtajska."


    Rozmowa z lekarzem psychiatrii Wojciechem Pączkiem (Szpital Marynarki Wojennej). Nasz gość jest lekarzem psychiatrii. Studia lekarskie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym ukończył w 2010 roku. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu psychiatrii odbywał w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W 2017 roku obronił tytuł specjalisty psychiatry, rok później zaś uzyskał certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie prowadzi własną praktykę lekarską i jest koordynatorem Poradni Zdrowia Psychicznego 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku-Oliwie.

    Prowadzenie rozmowy: Ania Świtajska

    Miejsce: Księgarnia Smak Słowa


    Podcast jest zapisem spotkania, które odbyło na żywo w Księgarni Smak Słowa 5 kwietnia 2024 roku.


    Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II".

    Más Menos
    58 m
  • Czy znajomość mechanizmów wpływu społecznego może znacząco wpłynąć na lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie i biznesie? Rozmowa z prof. Dariuszem Dolińskim.
    Jul 2 2024

    Czy znajomość mechanizmów wpływu społecznego może znacząco wpłynąć na lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie i biznesie? Na to pytanie postara się odpowiedzieć prof. Dariusz Doliński, a pomagać będzie redaktorka Anna J. Świtajska z Wydawnictwa Smak Słowa.

    Dariusz Doliński jest profesorem psychologii, cenionym psychologiem społecznym i renomowanym badaczem wpływu społecznego. Autor licznych artykułów naukowych publikowanych w czołowych czasopismach psychologicznych oraz 21 książek. Pracuje na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

    Rozmowa z prof. Dariuszem Dolińskim (Uniwersytet SWPS Wrocław) jest zapisem spotkania, które odbyło się 27 marca 2024 w Sopocie.

    Prowadzenie: Ania Świtajska
    Miejsce: Księgarnia Smak Słowa


    Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II".

    Más Menos
    51 m
  • Plusy i minusy nauczania zdalnego. Czy nauczanie zdalne przetrwa po pandemii i dlaczego? Rozmowa z prof. Tomaszem Grzybem.
    Jun 24 2024

    Plusy i minusy nauczania zdalnego. Czy nauczanie zdalne przetrwa po pandemii i dlaczego? Rozmowa z prof. Tomaszem Grzybem.

    Nauczanie zdalne. Czy zostanie z nami na dłużej i czy rzeczywiście ma jakieś zalety? Pandemia zmusiła nas do korzystania ze zdalnej edukacji. Wszystkie placówki edukacyjne, począwszy od szkół podstawowych, a skończywszy na uniwersytetach, musiały dostosować się do zaistniałej sytuacji. Jakie są konsekwencje zdalnego nauczania dla nauczycieli i uczniów, czy chcemy nadal z niego korzystać, czy raczej o nim zapomnieć?

    Rozmowa z Tomaszem Grzybem (Uniwersytet SWPS Wrocław). Doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu SWPS. Obecnie pełni funkcję dziekana Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej. Naukowo zajmuje się psychologią wpływu społecznego. Interesuje się także metodologią badań psychologicznych, marketingiem i nowymi technologiami. Pracę naukową łączy z praktyką marketingową. Prowadzi szkolenia w dziedzinie psychologii społecznej, manipulacji i perswazji. Od 2013 roku kształci oficerów NATO i krajów stowarzyszonych w zakresie technik wpływu społecznego.

    Autor publikacji na temat psychologii wpływu społecznego, w tym ostatnio wydanej, bestsellerowej książki (współautorstwo z Dariuszem Dolińskim) Sto technik wpływu społecznego (Smak Słowa). Redaktor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych, między innymi w „Journal of Applied Psychology” oraz „Marketing i Rynek”.

    Od kilku lat wraz z Dariuszem Dolińskim prowadzi badania w paradygmacie Stanleya Milgrama. Owocem tych badań jest książka Posłuszni do bólu (Smak Słowa).

    W 2014 roku otrzymał Certificate of Appreciation od Dowództwa Operacji Specjalnych NATO w Afganistanie.

    Prowadzenie: Ania Świtajska
    Redaktorka naczelna i założycielka wydawnictwa Smak Słowa. Od ponad 30 lat pracuje w branży wydawniczej. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania. Wydawanie i popularyzowanie dobrej psychologii to jej życiowa pasja.

    Miejsce: Księgarnia Smak Słowa w Sopocie

    Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II".

    Más Menos
    1 h y 7 m

Lo que los oyentes dicen sobre Rozmowy z mistrzyniami i mistrzami polskiej psychologii i psychiatrii

Calificaciones medias de los clientes

Reseñas - Selecciona las pestañas a continuación para cambiar el origen de las reseñas.