• Tai ką jūs ten darot?

  • De: LRT
  • Podcast

Tai ką jūs ten darot?

De: LRT
  • Resumen

  • Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC) pristato tinklalaidę „Tai ką jūs ten darot?“ Šį klausimą dažnai išgirsta mūsų Centre dirbantys tyrėjai – tad pats laikas į jį atsakyti!
    Kas antrą ketvirtadienį FTMC fizikai, chemikai, medžiagų ir elektronikos inžinerijos specialistai suprantama kalba papasakos apie savo aktualius tyrimus, atradimus ir jų naudą kiekvienam iš mūsų.
    FTMC yra didžiausias Baltijos šalyse mokslinių tyrimų institutas, taigi įdomių temų čia netrūks.
    Laidos vedėjai – Simonas Bendžius ir Karolis Stašys.
    Copyright LRT
    Más Menos
activate_Holiday_promo_in_buybox_DT_T2
Episodios
  • Kaip gimė Visata?
    Oct 3 2024
    Beveik prieš 14 milijardų metų atsirado Visata – ir šis faktas išlieka vienu labiausiai mūsų vaizduotę drebinančių dalykų. Kas gi ten dėjosi?
    Aiškaus, galutinio atsakymo neturi ir mokslininkai: visuotinai pripažįstama, kad Visata užgimė Didžiojo sprogimo metu – tačiau kas konkrečiai ten vyko? Ir dar: kas buvo prieš Didįjį sprogimą?
    Šiuos klausimus gvildena FTMC Fundamentinių tyrimų skyriaus astrofizikas dr. Mindaugas Karčiauskas. Jis – pirmasis ir kol kas vienintelis Lietuvos kosmologas, t. y. mokslininkas, tiriantis Visatos kilmę, struktūrą ir galimą ateitį.
    Vienas iš „įrankių“ spręsti šias mįsles yra infliacijos teorija, kurią M. Karčiauskas vysto bei bando pagrįsti.
    Apie mūsų Visatos pradžią – interviu FTMC tinklalaidėje „Tai ką jūs ten
    Ved. Simonas Bendžius
    Más Menos
    53 m
  • Ką atnešė puslaidininkių revoliucija?
    Sep 19 2024
    Puslaidininkiai – medžiagos, kurios XX a. viduryje sukėlė tikrą pasaulinę technologinę revoliuciją. Tai atvėrė kelią kompiuteriams, telefonams, interneto linijoms ir kitiems įrenginiams, be kurių šiandien tiesiog neįsivaizduotume savo kasdienybės.
    Fizinių ir technologijų centras (FTMC) – viena iš vietų Lietuvoje, kurioje mokslininkai intensyviai dirba su puslaidininkiais. Jie ir toliau tobulinami, o prie to prisideda FTMC Fizikinių technologijų skyriaus fizikas dr. Marius Treideris.
    Jis – šio epizodo pašnekovas, kuris pasakoja apie puslaidininkius ir savo naujausius darbus šioje srityje.
    Tinklalaidę veda Simonas Bendžius.
    Más Menos
    47 m
  • Karatė mokslų daktaras
    May 23 2024
    Taiklesnio apibūdinimo turbūt nesugalvosi. Šitaip žurnalistas Mindaugas Augustis prieš 5 metus pavadino kiokušin karatė meistrą, nusprendusį baigti savo profesionalo karjerą.
    Tas meistras – tai Lietuvos čempionas, pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas dr. Vytautas Cėpla, kuris yra ir... FTMC Nanoinžinerijos skyriaus mokslininkas.
    Jis su kolegomis kuria dirbtines, į žmogaus organizmą panašias sistemas ląstelėms – kad šios geriau atkurtų audinius ir veiktų taip, kaip norima. Ši sritis tampa vis svarbesnė, ypač medicinoje.
    „Daugybę metų vaistų tyrimai būdavo atliekami su ląstelėmis ant stiklo arba plastiko. Galiausiai mokslininkai suprato, kad nesueina galai – jei tas pačias ląsteles įdėsime į vieną aplinką, jos į vaistus reaguoja vienaip, jei į kitą aplinką – vaistų poveikis jau bus kitoks. Organizme ląstelės elgiasi ir auga kitaip negu būdavo manoma.
    Tuomet ir kilo susidomėjimo banga – kaip sukurti tobulesnius audinius bei sąlygas, kad ląstelių aplinka kuo labiau primintų gyvą organizmą ir kad būtų galima atlikti tikslesnius tyrimus“, – pasakoja Vytautas.
    Jis taip pat tikisi, kad šių darbų dėka ateityje nebereikės etinių klausimų keliančių ir brangių eksperimentų su gyvūnais. Norima tai pakeisti kokybiškais organizmo atitikmenimis.
    Apie mokslą ir karatė – naujausias FTMC tinklalaidės „Tai ką jūs ten darot?“ epizodas. Pokalbį veda Simonas Bendžius.
    Más Menos
    39 m

Lo que los oyentes dicen sobre Tai ką jūs ten darot?

Calificaciones medias de los clientes

Reseñas - Selecciona las pestañas a continuación para cambiar el origen de las reseñas.