TechnoAntropologia  Por  arte de portada

TechnoAntropologia

De: Justyna Kopczyńska
  • Resumen

  • Witajcie w świecie TechnoAntropologii. Rozmów blisko człowieka i o człowieku. Mówimy tu o człowieczeństwie w turbulentnych czasach rozkwitu Sztucznej Inteligencji i o tym co zrobić, czy człowiek pozostał człowiekiem. Czyli o wartościach, sensie życia i odwadze bycia sobą w świecie AI. O tym właśnie jest ten podcast.
    Justyna Kopczyńska
    Más Menos
activate_primeday_promo_in_buybox_DT
Episodios
  • Odcinek 7. W krainie sex-techu i niezaspokojonych potrzeb bliskości
    Jun 29 2024

    W kolejnym odcinku TechnoAntropologii porozmawiamy o sex-techu i o tym, co z naszą najintymniejszą sferą życia - seksualnością - zrobiły nowe technologie cyfrowe i rozwój tzw. sztucznej inteligencji.

    Czym jest teledildonics? I w których krajach powołano już do życia ministerstwa samotności? Na te i inne pytania dr Justyny Kopczyńskiej odpowie antropolożka, dr Ada Florentyna Pawlak, z Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu SWPS i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

    Más Menos
    38 m
  • Odcinek 6. Czy Elon Musk czyta w naszych myślach, czyli o interfejsach mózg-komputer
    Jun 24 2024

    Na początku tego roku naukowcy z firmy Neuralink ogłosili, że ich pierwszy pacjent ze wszczepionym bezprzewodowym implantem mózgowym może już sterować myszką komputera za pomocą swoich myśli.


    Ile w tym rzeczywiście nauki, a ile marketingu? Jak działa interfejs mózg-komputer i czy sukces firmy Elona Muska przyniesie przełom w rozwoju technologii BCI (ang. Brain-computer interface)? O tym w kolejnym odcinku TechnoAntropologii dr Justynie Kopczyńskiej opowie Profesor Piotr Durka, specjalista fizyki biomedycznej i konstruktor pierwszego w Polsce interfejsu mózg-komputer.

    Más Menos
    49 m
  • Odcinek 5. Świat światów równoległych, czyli główne trendy technologiczne na 2024 rok
    Jun 17 2024

    „O przyszłości nie da się nic nowego powiedzieć. Przyszłość jest teraz, tylko nierówno rozłożona” – powiedział kiedyś William Gibson, a tymczasem kolejna gościni TechnoAntropologii udowadnia, że nie tylko da się, ale i trzeba mówić o przyszłości!

    Co czeka nas w najbliższych 5, 10 i 15 latach? Czym jest mityczny "człowiek+" i jak przygotować się na jego nadejście?

    O świecie światów równoległych, czyli o perspektywie rozwoju technologicznego i jego konsekwencjach dla każdego z nas, w rozmowie z dr Justyną Kopczyńską opowie Natalia Hatalska - pomysłodawczyni i założycielka infuture.institute.

    Más Menos
    32 m

Lo que los oyentes dicen sobre TechnoAntropologia

Calificaciones medias de los clientes

Reseñas - Selecciona las pestañas a continuación para cambiar el origen de las reseñas.