Episodios

  • 152: Dalibor Pulkert | Jak inovace úspěšně dotáhnout do konce
    Jul 23 2024
    Znám firmy, kde úspěšně a pravidelně zavádějí inovace do každodenního života firmy. Berou je totiž vážně. Některé z nich jsem už před mikrofonem měl. Další hledám. Zasluhují si totiž naši maximální podporu a následování.

    Znám firmy, kde se o inovacích jenom mluví. Zato o to hlasitěji. Vymýšlejí se workshopy, brainstromingy inovační týmy atd. Výsledkem je velká nula. Mluvení o inovacích vás totiž k inovacím nedostane.

    No a pak je tady hromada firem, které by chtěly a třeba jen nevědí jak. Nebo mají pocit, že na inovace nemají ten správný tým. Přesto chtějí. Jakože opravdu chtějí. Na takovéto „možná jednou“ …

    No a právě pro ty je tu tenhle díl Zážehu. Pozval jsem si totiž hosta, který o inovacích, jejich inkubaci a exekuci ví tolik, jako málokdo. Dalibor Pulkert si totiž na inovace založil i firmu, příznačně nazvanou Outboxers s.r.o. Dneska jako její CEO pomáhá ostatním firmám přetavovat inovační nápady v realitu. Proto jsem se ho ve studiu ptal …

    🔸 Proč firmy outsourcují inovace?
    🔸 Jsme národ inovátorů a umíme se prodat?
    🔸 Co je vlastně inovace a jak zajistit její úspěch?
    🔸 Co když nemám ve firmě nikoho a fakt chci inovovat?
    🔸 Co očekávat od nové knížky?

    Když už je řeč o knize… Dalibor napsal knihu „30 hodin“. Nedávno vyšla u nakladatelství Melvil. V rámci bonusu / checklistu „Hrajete inovační divadlo? Ohodnoťe se!“ najdete i slevu 30% k nákupu. Budete si tak moci první vlastní inovační nápad už za 30 hodit validovat a případně rozjet. Tak do toho. Bonus najdete na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody.
    Más Menos
    52 m
  • 151: Jan Kyselý | Proč by CEO měl být hvězda firmy na LinkedIn
    Jul 16 2024
    Všichni by chtěli, aby jim nosil byznys. Ideálně ale, aby pro to nemuseli zase tak moc udělat. Nemají na to totiž čas. A už vůbec nechtějí s někým sdílet nic z osobního nebo profesního života. Nemají co. Nejsou přese influenceři. A spisovatelé už vůbec ne.

    Tak přesně taková je stále dost častá představa o LinkedIn. Podle mých zkušeností … Čím dále jste od velkých měst, tím je častější.

    Jenže pokud od LinkedIn něco chcete, musíte pro to něco taky udělat. Skoro bych poeticky řekl, že jak se na LinkedIn volá, tak se z LinkedIn ozývá. Aby se pro vaši firmu ozývalo byznysově zajímavě, musíte do toho sami šlápnout. Zvláště, pokud jste majitel, nebo CEO. Zajímavější a důležitější kanál totiž u vás ve firmě nemáte.

    Tohle nemám ze své hlavy. Tuhle informaci, podpořenou daty, jsem se dozvěděl od Jana Kyselého, COO společnosti FUTURE SALES solutions s.r.o. a dlouholetého specialistu na B2B marketing v prostředí LinkedIn. Dozvěděl jsem se i spoustu dalších věcí. Třeba …

    🔸 Jak se změnil LinkedIn za poslední 2 roky?
    🔸 Jak pracovat s profilem CEO malé a střední firmy?
    🔸 Jaká témata jako CEO sdílet?
    🔸 Jak identifikovat svoje publikum?
    🔸 Jaký smysl má placená inzerce na LinkedIn?

    Jako návdavek připravil Honza i malý bonus „TOP 3 nástroje pro LinkedIn“, v němž vám ukáže, jak si vaši práci zjednodušit. Najdete ho na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody.

    Más Menos
    48 m
  • 150: Daniel a Jakub Medkovi | Jak na úspěšný prodej klientského řešení
    Jul 9 2024
    Dva bratři. V rodinné strojírenské firmě, dodávající svoje stroje do celého světa. V rodinné strojírenské firmě, kterou založil jejich otec. Oba jsou ve firmě od mala. Jeden velí obchodu, druhý technice. Od mala jsou připravováni na to, že jednoho dne převezmou zodpovědnost za všechno, za téměř 70 lidí ve firmě.

    Nepoznamenalo je to. Tedy… určitě ne negativně. Firmu úspěšně rozvíjejí, mají nápady, používají principy a postupy, které by jim mohla závidět mnohem větší firma. Takových firem by mělo být v Česku co nejvíce. To by se nám potom žilo skvěle.

    A tak jsem si je pozval do studia, abychom ostatní inspirovali ve spoustě oblastí. Daniel Medek, obchodní ředitel, i Jakub Medek, technický ředitel, oba ze společnosti Briklis spol. s .r.o., výzvu přijali. Snažili jsme se dát návody a odpovědi v následujících oblastech …

    🔸 Kdo firmě velí? Obchod nebo technika?
    🔸 Jak vypadá úspěšný prodej klientského řešení?
    🔸 Jak funguje přes partnerskou síť?
    🔸 Jak VR pomáhá v konstrukci i obchodě?
    🔸 Jak dobře připravit firmu na předání?

    Daniel s Jakubem pro vás připravili bonus "Jak implementovat VR a AR technologie ve výrobní firmě". Určitě si jej nezapomeňte stáhnout na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody.

    Más Menos
    49 m
  • 149: Pavel Merhout | Jak má majitel či manažer udržovat firemní hodnoty
    Jul 2 2024
    Možná právě teď nás posloucháte z produktu, který navrhly a vyrobily české ručičky v Kopřivnici. A je jedno, jestli běžíte se psem, sedíte na gauči s dvojkou, nebo jedete autem. A čím luxusnější značku právě posloucháte, tím je to pravděpodobnější. Protože holky a kluci v Kopřivnici vyrábějí pro tak zvučné značky, jako je Bang & Olufsen, Bose, Sennheiser a další.

    Některé výrobky těchto značek totiž vyrábí společnost Tymphany, liga mistrů mezi výrobci reproduktorů. V Kopřivnici má navíc svoji Evropskou centrálu. A řídí ji našinec. Mohl jsem já nevyužít šance?

    A tak se Pavel Merhout, Managing director Tymphany Acoustic Technology Europe, s.r.o. ocitl ve studiu. Chtěl jsem od něj vědět …

    🔸Jak se řídí politika a lidé v multikulturní společnosti?
    🔸Jak udržet R&D na špici inovací?
    🔸Co je politika autonomních strategií?
    🔸Jak by měl ředitel či majitel udržovat firemní hodnoty?
    🔸Jak se z kvalitáře stane managing director?

    Kompletní díl najdete na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody.

    Más Menos
    43 m
  • 148: Jan Tobolík | Jak vybudovat nejkreativnější startup
    Jun 25 2024
    Spolumajitel nejkreativnějšího start-upu. Mistr super-malých segmentů trhu. Inspirátor a inovátor.

    Svoji profesní pouť přitom začal jako introvertní ajťák. A ve škole ho měli za šprta a Hujera. Dneska se dokáže postavit před 400 lidí a povídat jim o tom, jak by měli podnikat. A oni ho hltají.

    Má toho totiž hromadu za sebou. Dokázal to. Bez velkých ovací a záře velkých měst. Dokázal, že do světa lze proniknout i z regionálního města. Nemusíte mít zrovna investory našlapaný start-up v Praze, Brně nebo Berlíně.

    Možná za to vděčí svým neobvyklým přístupům. Slyšeli jste třeba o poradách na procházce?

    Tohle všechno mě na něm děsně baví. Proto jsem si ho pozval před kamery. Jan Tobolík, spolumajitel společnosti Sensio.cz přijal. Díky za to Honzo. Mohl jsi být na ČT, Nově, nebo i CNN.

    O čem šla řeč?

    🔸 Jak podnikat v super specializovaných segmentech trhu?
    🔸 Jak nechat dozrávat inovační nápady?
    🔸 Jak se buduje mezinárodní byznys z regionálního města?
    🔸 Jak se stát nejkreativnějším start-upem roku?
    🔸 Kdy se z nápadu stane byznys?

    Kompletní díl najdete na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody.

    Más Menos
    43 m
  • 147: Tibor Brunclík | Jak minimalizovat chyby při digitalizaci vaší firmy
    Jun 18 2024
    Vytvořit dokument ve Wordu. Vytisknout si ho. Zkontrolovat. Pak odeslat na druhou stranu. Poprosit o vytištění. O podepsání. A následné naskenování a odeslání zpět odesilateli. Takhle stále ještě vypadá představa spousty firem a organizací o digitalizaci. Fakt nekecám. Zrovna tento týden jsem přesně takový zážitek měl. S poštou. Ale i z firem takové požadavky stále chodí. Říkám tomu 4V - „vytiskni-voznač-vyfoť-vyhoď“.

    Tak takhle prosím ne! Tohle fakt není digitalizace.

    Co je digitalizace, to jsem se snažil zjistit od člověka povolaného. Od člověka, který byl a je na obou stranách barikády. Firmám pomáhá s tiskem i se tisku zbavovat. Možná schizofrenní pozice. Ale taky skvělý pohled za kulisy. Přesně proto se Tibor Brunclík objevil před kamerami a mikrofony Zážehu. Zkoumali jsme …

    🔸 Jak vypadá správný začátek digitalizace firmy?
    🔸 Jaké agendy do digitalizace zahrnout?
    🔸 Jaké jsou častější chyby v digitalizaci?
    🔸 Jak si vybrat technologie správně?
    🔸 Na co si dát pozor při integraci s ERP?

    Tibor si pro vás připravil i malou bonusovou ochutnávku "Jak začít s digitalizací". Určitě si ji stáhněte, neboť součástí bonusu je i zkušební verze DMS systém u DocuWare na 30 dní zdarma. Návod, jak se k ní dostat najdete na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody.

    Más Menos
    50 m
  • 146: Martin Cígler | Je efektivnější virtuální tým nebo ten v kanceláři
    Jun 11 2024
    Velmi pravděpodobně používáte jeho aplikace, aniž o tom víte. Nebo jste součástí transakcí, které software z jeho firmy zpracovává. Třeba, když si koupíte lahev whisky. Registrujete domácího mazlíčka na dovolené v Turecku. Nebo když se válíte v Chorvatsku na pláži.

    Takhle velkou firmu Martin Cígler, zakladatel a CEO společnosti Seyfor vybudoval.

    O aplikace a vývoj v tomhle díle tolik nešlo. Zajímalo mě, jak se v takhle rozkročené firmě daří nastavovat misi, kulturu a efektivní komunikaci. A jak expandovat nejen do zahraničí, ale i do nových byznys směrů. Věci, na kterých si vyláme zuby nejedna firma. Fuk, jestli malá, střední nebo velká. Martinovi se tyhle věci, zdá se, daří náramně. A tak jsem se ptal …

    🔸 Jaké jsou největší milníky v budování firmy?
    🔸 Jaká je firemní mise, vize a kultura Seyfor?
    🔸 Jak přemýšlí nad akvizicí firem?
    🔸 Jaké jsou největší problémy v integraci firem?
    🔸 Je efektivnější tým v kanceláři nebo virtuální?

    Celý díl najdete na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody.

    Más Menos
    43 m
  • 145: Dominika Špačková | Jak cenotvorbou zvýšit zisk až trojnásobně
    Jun 4 2024
    Zdražení. Slovo, z nějž většině prodavačů a podavačů vyráží kopřivka. Představují si ty nepříjemné diskuze, při nichž budou tam venku rozdávat dodatečné slevy jak na běžícím pásu a doma ve firmě vykládat, jak je trh ve špatné kondici a udržení klientely od nich vyžaduje více práce, jež se neodráží v bonusech.

    Zdražení. Excelová záchrana situace finančního ředitele a naděje majitele, jak z momentálního nedostatku obratu či vysokých nákladů. Mnohdy ale cesta do pekel, kdy prostým excelem a „správně“ svítícími procenty marží odsoudíte výrobek či službu k neprodejnosti.

    Zdražení … snad jen pro skutečné obchodníky skutečná výzva, na kterou se těší. Zase je důvod potkat se s klienty a něco nového s nimi dohodnout. A přijít si díky tomu i k těm vyšším bonusům zmíněným výše.

    A při tom … práce s cenou není jenom o zdražení, jak často na trhu vidím. Práce s cenou je komplexní přístup k trhu, konkurenci, zákazníkům a hlavně … k uvědomění si hodnoty, kterou klientům dodávám. Práce s cenou je zdražení … a zlevnění … a přeformátování toho, co prodávám, do zcela nových modelů.

    O tomhle všem a mnohem více jsem si povídal s Dominikou Špačkovou, majitelkou společnosti Valoa Strong s.r.o., která se cenotvorbou dlouhodobě zabývá. Proto jsem kladl třeba následující otázky …

    🔸 Jaké jsou obvyklé přístupy k cenotvorbě?
    🔸 Kdy cost-based pricing způsobí neprodejnost produktu?
    🔸 Jak funguje produktová pyramida?
    🔸 Jaké zvýšení obratu/zisku lze očekávat?
    🔸 Jak by se mělo zdražovat?

    To nejdůležitější z epizody najdete shrnuté i v bonusu „Value Pricing Manual". Pokud to myslíte s narovnáním vašich cen vážně, určitě se nezapomeňte mrknout. Stáhnout si ho můžete na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody.

    Más Menos
    44 m