Episodes

  • Stresas: suprantu, kad grėsmės nėra, bet jaučiu
    Jul 16 2024
    Kaip stresas veikia mūsų organizmą? Kai patiriame stresą, dažnai girdime aplinkinius sakant „viskas gerai, nusiramink, nėra ko pergyventi“. Mūsų racionaliosios smegenys supranta, kad pavojaus nėra, bet smegenų sritys, atsakingos už emocijas, patirdamos stresą reaguoja iš karto ir mobilizuoja mūsų kūną išskirdamos hormonus. Viena iš galimų streso mažinimo ar atsipalaidavimo formų – muzika.

    Pokalbis apie stresą su VU docente, neuropsichologe Ramune Dirvanskiene ir VU Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos vadove prof. Sigita Lesinskiene, o taip apie smegenų veiklą muzikuojant ar klausantis muzikos – su San Francisko universiteto profesore, operos soliste Indre Viskontaite.

    Ved. Ignas Adnriukevičius
    Show more Show less
    1 hr and 10 mins
  • Genetika: kiek manyje yra mano tėvų?
    Jul 2 2024
    Paveldimumas iki šiol kelia daugiau klausimų nei pateikia atsakymų. Intelektinė, elgsenos ir etninė genetika – ką mes iš tiesų paveldime, o kas tėra genetinis atsitiktinumas? Apie smegenis, genetiką ir paveldimumą – pokalbis su VU gyvybės mokslų centro profesoriais Osvaldu Rukšėnu ir Juozu Lazutka.
    Ved. Ignas Andriukevičius
    Show more Show less
    1 hr and 2 mins
  • Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė – kas vyksta už jos durų?
    Jun 18 2024
    Kiek mes žinome apie psichiatrijos ligoninių veiklą? Neretai šių įstaigų netgi prisibijome, tačiau kaip viskas atrodo ten nuvykus? Tai pasakojimas iš Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės vidaus. Įstaigoje gydomi antrinio ir tretinio lygio pacientai, tie – kuriems pirminė pagalba nedavė rezultatų. Sunkiausi pacientai, gydymo metodai, iššūkiai ir technologijos – apie tai pokalbis su ligoninės direktoriumi Arūnu Germanavičiumi ir kitais ligoninės specialistais. Laida parengta bendradarbiaujant su Lietuvos neuromokslų asociacija
    Ved. Ignas Andriukevičius
    Show more Show less
    58 mins