• Pokolenia. Czym pokolenie Z różni się od milenialsów, od pokolenia swoich rodziców i od pokolenia dziadków? Czego mogą się wzajemnie od siebie uczyć? Rozmowa z prof. Tomaszem Grzybem.

  • Jan 23 2024
  • Length: 1 hr and 8 mins
  • Podcast

Pokolenia. Czym pokolenie Z różni się od milenialsów, od pokolenia swoich rodziców i od pokolenia dziadków? Czego mogą się wzajemnie od siebie uczyć? Rozmowa z prof. Tomaszem Grzybem.  By  cover art

Pokolenia. Czym pokolenie Z różni się od milenialsów, od pokolenia swoich rodziców i od pokolenia dziadków? Czego mogą się wzajemnie od siebie uczyć? Rozmowa z prof. Tomaszem Grzybem.

  • Summary

  • Zapraszamy na wysłuchanie zapisu z pierwszego spotkanie z cyklu organizowanego przez Fundację Smak Słowa w naszej księgarni, cyklu rozmów z autorytetami: Spotkania z mistrzami polskiej psychologii i psychiatrii.

    Tytuł spotkania to: Pokolenia. Czym pokolenie Z różni się od milenialsów, od pokolenia swoich rodziców i od pokolenia dziadków? Czego mogą się wzajemnie od siebie uczyć?Epoka, w której przychodzimy na świat, wpływa na nasze zachowania, postawy, wartości i cechy osobowości. To, kiedy się urodziliśmy, oddziałuje na naszą osobowość i nasze postawy silniej niż rodzina, która nas wychowała. Skąd biorą się różnice pokoleniowe i jakie są ich konsekwencje?

    Rozmowa z profesorem Tomaszem Grzybem (Uniwersytet SWPS Wrocław).

    Prowadzenie spotkania: Anna Świtajska (Wydawnictwo Smak Słowa)

    Miejsce: Księgarnia Smak Słowa

    Tomasz Grzyb - doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu SWPS. Obecnie pełni funkcję dziekana Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej. Naukowo zajmuje się psychologią wpływu społecznego. Interesuje się także metodologią badań psychologicznych, marketingiem i nowymi technologiami. Pracę naukową łączy z praktyką marketingową. Prowadzi szkolenia w dziedzinie psychologii społecznej, manipulacji i perswazji. Od 2013 roku kształci oficerów NATO i krajów stowarzyszonych w zakresie technik wpływu społecznego.Autor publikacji na temat psychologii wpływu społecznego, w tym ostatnio wydanej, bestsellerowej książki (współautorstwo z Dariuszem Dolińskim) Sto technik wpływu społecznego (Smak Słowa). Redaktor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych, między innymi w "Journal of Applied Psychology" oraz "Marketing i Rynek".
    Od kilku lat wraz z Dariuszem Dolińskim prowadzi badania w paradygmacie Stanleya Milgrama. Owocem tych badań jest książka Posłuszni do bólu (Smak Słowa).
    W 2014 roku otrzymał Certificate of Appreciation od Dowództwa Operacji Specjalnych NATO w Afganistanie.

    Anna Świtajska - redaktorka naczelna i założycielka wydawnictwa Smak Słowa. Od ponad 30 lat pracuje w branży wydawniczej. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania. Wydawanie i popularyzowanie dobrej psychologii to jej życiowa pasja.


    Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II".

    Show more Show less
activate_primeday_promo_in_buybox_DT

What listeners say about Pokolenia. Czym pokolenie Z różni się od milenialsów, od pokolenia swoich rodziców i od pokolenia dziadków? Czego mogą się wzajemnie od siebie uczyć? Rozmowa z prof. Tomaszem Grzybem.

Average customer ratings

Reviews - Please select the tabs below to change the source of reviews.