Osobiste rozmowy holistyczne  Por  arte de portada

Osobiste rozmowy holistyczne

De: Orina Krajewska
  • Resumen

  • Aktorka Orina Krajewska rozmawia z terapeut_kami, specjalist_ami i autor_ami książek o zdrowiu, równowadze wewnętrznej i zdrowiu psychicznym. W każdym odcinku wraz z zaproszonymi gośćmi przygląda się praktycznym sposobom na budowanie spokoju, poznaje pomocne metody i rozważa najbardziej społecznie dotykające nas problemy. Dzięki holistycznemu spojrzeniu, podcast staje się mapą po pomocnych narzędziach, które mogą poprawić jakość naszego życia i pomóc w budowaniu większej zdrowotnej świadomości.
    Copyright 2024 Orina Krajewska
    Más Menos
activate_primeday_promo_in_buybox_DT
Episodios
  • Terapia tańcem i ruchem
    Jun 22 2024

    DMT to skrót od Dance Movement Therapy. Terapia tańcem i ruchem oparta jest na idei, że zmiany w ruchu mogą prowadzić do zmian w psychice, wspomagając zdrowienie i rozwój. Metoda LBMS natomiast kompleksowo określa język ruchu. Czy zmieniając schematy związane z ruchem lub naszą postawą, możemy wpłynąć na stany emocjonalne? Od czego zacząć, żeby ciało stanowiło nasz zasób? Rozmawiamy z Zuzą Sikorską z Bodythinking, trenerką języka ruchu.

    Más Menos
    1 h y 6 m
  • Czym jest dieta planetarna?
    Jun 8 2024

    Idea diety planetarnej, czyli odżywiania przyjaznego planecie, została stworzona przez zespół naukowców skupionych wokół organizacji EAT. W 2019 roku w czasopiśmie „The Lancet” opublikowali raport na temat tego, jak sposób żywienia ludzi w krajach wysokorozwiniętych wpływa na środowisko naturalne i rozwój chorób cywilizacyjnych związanych z odżywianiem. Odpowiedź jest jasna, nasze żywieniowe wybory znacznie wpływają na postępujące wyniszczanie klimatu i rozwój chorób cywilizacyjnych.

    Opracowana dieta może okazać się rozwiązaniem globalnego problemu. Jeśli wszyscy zaczęlibyśmy stosować się do jej paradygmatów żywieniowych, może zdołalibyśmy znieść problem głodu na świecie do 2050 roku, ale też znacząco zmniejszylibyśmy liczbę chorób spowodowanych nieodpowiednią dietą i poprzez zrównoważoną produkcję żywności może zapobielibyśmy upadkowi świata przyrody.

    Jakie są więc podstawowe założenia diety planetarnej? Czy wymaga ona od nas wielu poświęceń? Dieta planetarna jest dietą fleksitariańską. To styl życia, który przynosi wiele korzyści zarówno nam indywidualnie, jak i światu. Jej podstawę stanowią pełnoziarniste produkty zbożowe, owoce, warzywa i ryby. Ważnym elementem diety planetarnej są rośliny strączkowe, będące źródłem białka.

    Katarzyna Błażejewska-Stuhr. Dietetyczka i psychodietetyczka z dyplomami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Głównej Psychologii Społecznej oraz podyplomowych studiów z Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie. Wykłada na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. O zdrowym żywieniu edukuje również na swoich profilach w mediach społecznościowych i na blogu. Równocześnie powadzi praktykę lekarską, przyjmując pacjentów zmagających się z różnymi problemami żywieniowymi. Współzałożycielka fundacji Kobiety bez Diety. Autorka i współautorka wielu książek, w tym wydanej niedawno „Diety planetarnej”.

    Más Menos
    1 h y 2 m
  • Edukacja seksualna. Dlaczego o seksie warto rozmawiać?
    May 25 2024

    Seksualność to obszar zdrowia. To złożona część naszego życia, która w ogromnej mierze stanowi o naszym dobrostanie. Czy potrafimy o niej rozmawiać? Czym właściwie jest seksualność i jaką pełni rolę?

    Jak wskazuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), zdrowie seksualne to fizyczny, emocjonalny i społeczny dobrostan, związany z naszą seksualnością. To znaczy, że zdrowie seksualne nie jest jedynie brakiem choroby czy zaburzeń, ale stanowi integralną część naszej ogólnej kondycji. Jako obszar zdrowia, jest często pomijany lub źle rozumiany. Warto podkreślić, że zdrowie seksualne nie dotyczy wyłącznie fizycznych aspektów seksualności, ale też emocjonalnych i społecznych, takich jak nasze relacje z innymi ludźmi, nasze pojęcie o sobie i nasze prawa. Jak stworzyć seksualną relację ze sobą? Czy każdy powinien odbyć wizytę do seksuologa? Jak przyjemność wpływa na nasze zdrowie?

    Agata Stola – seksuolożka, psychoterapeutka, specjalistka terapii uzależnień, zdrowia publicznego i polityki społecznej. Wykładowczyni i współzałożycielka Instytutu Psychoterapii i Terapii Seksuologicznej SPLOT. Członkini Polskiego Towarzystwa Badań nad Uzależnieniami Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Zasiada w radzie naukowej Ośrodka Badań Społecznych nad Seksualnością Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada certyfikat Specjalisty Terapii Uzależnień Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Konsultantka ds. HIV i AIDS Krajowego Centrum ds. AIDS i doradczyni ds. HIV/AIDS.

    Más Menos
    1 h y 1 m

Lo que los oyentes dicen sobre Osobiste rozmowy holistyczne

Calificaciones medias de los clientes

Reseñas - Selecciona las pestañas a continuación para cambiar el origen de las reseñas.