• Lėto maisto kultūra

  • By: LRT
  • Podcast

Lėto maisto kultūra  By  cover art

Lėto maisto kultūra

By: LRT
  • Summary

  • „Lėto maisto kultūra” - tai kelionė per skanaus, sezoniško, kokybiško ir sveiko maisto labirintus. Visi žinome, jog turėtume mėgautis tik ekologišku, pilnaverčiu, vitaminais ir mineralais praturtintu maistu. Tačiau, ar mokame atpažinti kokybiškus produktus? Kas lemia skonį ir gerasias savybes? Ar tiesa, jog sveikas maistas yra nuobodus, neskanus ir brangus? Kaip savo valgymo patirtį praturtinti skaniais, gurmaniškais, o svarbiausia, sveikais produktais? Ar gera pica blogiau, už beskones prekybos centro salotas, o brangus parmezanas - geresnis, už šviežią varškės sūrį, spaustą su meile? Ar sunku tikro maisto rasti Lietuvoje ir kas jį užaugina? Į šiuos klausimus atsakymų ieškos laidos vedėjai Paulius ir Simona, lankydami nedidelius ūkius, maisto gamintojus, kalbindami mokslininkus, dietologus, mitybos ir žemdirbystės ekspertus.
    Copyright LRT
    Show more Show less
activate_primeday_promo_in_buybox_DT
Episodes
  • Sezoninės virtuvės šefas Ovidijus Orenta: turint gerus produktus, belieka jų nesugadinti
    Jul 28 2024
    Šiame epizode kalbamės su virtuvės šefu Ovidijumi Orenta. Ovidijus drauge su kolega Povilu Verslovu įkūrė, kaip patys vadina, kūrybines maisto dirbtuves, kuriose eksperimentuoja su sezoninės ir vietinės virtuvės akcentais. Šis restoranas, pavadinimu „Fabrikėlis", gamina iš vietinių ūkininkų bei Lietuvos gamtos atsigabentų ingredientų.

    Gero maisto akademijos inicijuotame geriausių Lietuvos restoranų reitinge 2024 m. „Fabrikėlis“ užėmė 5 vietą. Šiais metais restoranas buvo įtrauktas į prestižinį Michelino gidą. Todėl, žinodami šių žmonių maisto gaminimo filosofiją, supratome, kad pokalbis puikiai papildys lėto maisto paieškų žemėlapį.

    Laidoje kalbamės apie sezoninio maisto Lietuvoje ypatumus, kaip suspėti vasarą susikrauti į lėkštę bei kaip pasiruošti žiemai, kai šviežių daržovių metas baigiasi. Ovidijus užsiminė apie pamirštas lietuviškas daržoves, kurias labai pamėgo ir sezono metu naudoja virtuvėje, ir papasakojo apie Lietuvos pievų ir miškų augalus, kuriuos naudoja savo virtuvėje.

    Ved. Simona Ševčenkaitė ir Paulius Briedis
    Show more Show less
    24 mins
  • Vaikai noriai valgo daržoves, kepa duoną, sodininkauja: Ukmergės darželis ugdo ekologiškai
    Jul 21 2024
    Ukmergės lopšelis-darželis „Žiogelis“ - pirmas darželis Lietuvoje, gavęs apdovanojimą iš žemės ūkio mininstro už sveikos vaikystės puoselėjimą. Jo direktorė Birutė Jucevičienė sako, kad darželis jau kurį laiką gyvena ekologijos idėjomis. Procesas, prasidėjęs nuo sveikesnio maitinimo, persismelkė į visą ugdymo procesą. Mažiausi ir didžiausi kolektyvo nariai įsiliejo į ekologiškos mąstysenos puoselėjimą: dietologė sudarinėja sveikesnę maitinimo strategiją, virtuvės darbuotojos ieško kokybiškų receptų, konsultuojasi su profesionaliais šefais, mokytojos veda tvarius kūrybinius užsiėmimus, net ūkio darbuotojai padeda vaikams prižiūrėti kompostą ir palaistyti jų sodintus augalus.
    Birutė Jucevičienė yra tikra, kad ekologinė mityba yra didelis indėlis į vaikų sveikatą. Mes tikime, kad vaikai gavę tokį žinių užtaisą, ateityje kurs Lietuvos lėto maisto kultūrą. Klausykite ir tuo įsitikinsite patys.

    Ved. Simona Ševčenkaitė ir Paulius Briedis
    Show more Show less
    24 mins
  • Kodėl prekybos centruose sunku rasti ekologiškai augintos vištienos?
    Jul 14 2024
    Lėto maisto kultūros kelionėse ilgai ieškojome geros kokybės paukštienos, juk tai - turbūt populiariausia mėsa Lietuvoje. Užduotis išties nelengva - mėsines vištas laisvėje auginančių ūkių Lietuvoje vos vienas kitas. Kazlauskų eko ūkis garsėja ne tik dėl savo produkcijos kokybės, bet tai yra vienas iš nedaugelio paukštynų mūsų šalyje, turinčių "Ekoagros" sertifikatą, užtikrinantį, kad mėsa atitinka Europos sąjungos kokybės standartus. Pokalbis su ūkio šeimininke Kristina Kazlauskaite bei jos vyru Elijumi Tandzigolskiu puikiai atskleidžia lėto ir tvaraus ūkininkavimo subtilybes ir sunkumus.

    Keliaudami po ūkį ir apžiūrinėdami kaip paukščiai gyvena, auga bei maitinasi, domėjomės kokie ekologiškai sertifikuotos vištienos pranašumai ir kuo ji skiriasi nuo tradicinių paukštynų produkcijos. Svarbiausia, kad spėjome paklausti klausimo, kuris mus domina labiausiai: kaip nesugadinti geresnės kokybės vištienos ją ruošiant bei ką iš jos gaminti išnaudojant visas jos dalis?

    Pagrindinė viso pokalbio tema: kodėl ekologinių ūkių - vis dar mažuma? Nors apie sveiką mitybą bei produktų kokybę jau kuris laikas daug kalbama viešumoje.

    Ved. Simona Ševčenkaitė ir Paulius Briedis
    Show more Show less
    23 mins

What listeners say about Lėto maisto kultūra

Average customer ratings

Reviews - Please select the tabs below to change the source of reviews.